

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 150 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Termination | Flat |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 309 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 150 V |
| Depth | 1.25 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 1 week ago) |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
Stock: 926
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18809
Ext.Price$0.18809
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18809 | $0.18809 |
| 10 | $0.13764 | $1.37640 |
| 50 | $0.12881 | $6.44050 |
| 100 | $0.12054 | $12.05400 |
| 500 | $0.11456 | $57.28000 |
| 1000 | $0.11370 | $113.70000 |
| 3000 | $0.10619 | $318.57000 |
| 5000 | $0.09917 | $495.85000 |
| 10000 | $0.09490 | $949.00000 |
